1980 yılında Ankara'da doğdum. İlköğrenimimi; Ankara'da bitirdim. Orta ve lise öğrenimimi; 1998 yılında Balıkesir/Edremit'te tamamladım. Aynı yıl Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı özel yetenek sınavlarını kazanarak Temel Bilimler bölümüne "Ney" öğrencisi olarak girdim.

Şu an Elazığ Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi olan Bolkar ÖZTEKİN'den, Kültür Bakanlığı İzmir Klasik Türk Müziği Korosu Ney sanatçısı Halil BAZİKİ'den ve halen Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı'nda Ney hocalığı yapan Kâşif DEMİRÖZ'den ney dersleri aldım.

Beş yıllık yüksek öğrenimim sonunda 2003 yılında Konservatuar Temel Bilimler Bölümü'nden bölüm ikincisi olarak mezun oldum.

2004 yılında öğretim görevlisi olarak Diyarbakır Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda kadrolu olarak çalışmaya başladım. Burda meslek çalgısı "Ney", Cubase ile Bilgisayarda Kayıt­ Düzenleme, Ritim Bilgisi, Finale programı ile Bilgisayarda Nota Yazım Bilgisi, Armoni, Batı Müziği Solfej­ Nazariyatı, Türk Müziği Solfej Nazariyatı ve Toplu Uygulama derslerini yürüttüm.

2010 yılında Dicle Üniversitesi'nden istifa ederek Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladım. Burada 2011-2012 akademik yıl içinde Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Sanat Dalı'nda Geleneksel Türk Halk Müziği, Geleneksel Türk Halk Müziği Uygulaması, Geleneksel Türk Sanat Müziği, Geleneksel Türk Sanat Müziği Uygulaması ve Türk Müzik Tarihi derslerini yürüttüm.

2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında Tokat Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde görevli olarak 9,10,11 ve 12 sınıfların piyano derslerini yürüttüm. Şu an, 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Türk Müziği Koro Eğitimi 10, 11, ve 12. Sınıf dersleri ile Bilişim Destekli Müzik derslerini yürüttüm.

2012 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı Türk Din Müziği Bilim dalından mezun olarak yüksek lisans eğitimimi tamamladım.

2014 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na öğretim görevlisi olarak geçtim.


2017 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı Türk Din Müziği Bilim dalından mezun olarak doktora eğitimimi tamamladım.


2019 Mart ayında Dr. Öğretim Üyesi, 2019 Ekim ayında Doçent ünvanlarına yükseldim. Halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda çalışmaktayım.

Diyetisyen Gonca Pınarbaşı ile evli olup, Efe isminde bir oğlum vardır.